Štětský voříšek 2010

Štětský voříšek a Den dětí s hafany 2010

V sobotu 29.5.2010 se na kynologickém cvičišti ve Štětí konal 2.ročník akce „Štětský voříšek a Den dětí s hafany“. Je to setkání majitelů voříšků,ale i psů bez průkazu původu. Dvounožci si popovídají o svých mazlících a pejskové si zasoutěží a vyhrají něco dobrého na zub.

Po loňském ročníku, kdy nám počasí příliš nepřálo,byl ten letošní krásný a slunečný. Také pejskové i jejich majitelé byli slunečně naladěni.Mohlo se tedy začít. Soutěžilo se v 11 kategoriích podle velikosti a pohlaví pejsků.Své kategorie měli pejskové – veteráni, junioři a pejskové s handicapem. Dvě zvláštní kategorie patřily dětem ( od 0-10 let a od 11-15 let).

Všichni účastníci, ale i ostatní návštěvníci si mohli vyzkoušet se svými čtyřnohými kamarády agility, slalom nebo rohlíkový aport. Pro děti byl připraven dětský koutek, kde se také soutěžilo a pod dohledem členů „Klubu lesní moudrosti“ z Roudnice nad Labem také řádilo na nafukovacím hradě a skluzavce. „Tomíkům“ za jejich práci s dětmi, nápady a nadšení velice děkujeme.

V doprovodném programu členové ZKO Štětí převedli ukázky obran, tance se psem a práci záchranářského psa.

Představili se také pejskové, kteří v životě zatím moc štěstí neměli a na svého pána teprve čekají. Přijeli z „Centra pro zvířata v nouzi“ v Ústí nad Labem a ze „Záchranného chovu“ Hněvice.

Letošního ročníku se zůčastnilo 59 pejsků z různých koutů republiky. Přijeli z Kadaně, Karlových Varů, Mostu , Prahy,Mělníka, Krásné Lípy, České Kamenice, Roudnice nad Labem, Otrokovic a nejvzdálenější účastníci byli až z Ostravy.

Díky sponzorům si všichni účastníci odnesli hodnotné ceny, vítězové jednotlivých kategorií ještě medaile a poháry.

Ze Štětí se umistili a stáli „na bedně“ tito pejskové:

  • BENJI Michaely Černé – 1.místo v kategorii Voříšci do 40 cm
  • MONTY Šárky Kindloví – 2. místo v kategorii Voříšci do 40 cm
  • EDÍK Martiny Domorázkové – 2.místo v kategrii Voříšci nad 40 cm
  • JERRY Terezy Jiránkové – 3. místo v kategorii Psi bez PP do 40 cm a 3.místo v kategorii

Dítě a pes ( 11- 15 let)

  • NELLY Heleny Jurigové – 2. místo v kategorii Junior
  • MATÝSEK Františka Petráňka – 2.místo v kategorii Veterán
  • Diváci i soutěžící vybrali v průběhu akce „Psa sympaťáka“- voříška PUNŤU z „Centra pro zvířata v nouzi“ v Ústí nad Labem.

Štětským voříškem 2010 se stala KOFOLINKA paní Markéty Stojanovské z Prahy.

Touto cestou bych chtěla poděkovat MěÚ ve Štětí za finanční podporu z Grantového fondu města,dále pak sponzorům za hodnotné dary , organizátorům, členům ZKO Štětí za přípravu celé akce a také všem účastníkům,kteří si přišli se svými pejsky zasoutěžit.

Letošní ročník skončil ,těšíme se na Vás přiští rok.

Fotky z akce naleznete na následujících odkazech

Alena Doležalová

Prohlédněte si i reporty z dalších ročníků: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009