Štětský voříšek 2012

Dne 26.5.2012 se na cvičišti Základní kynologické organizace ve Štětí konal již čtvrtý ročník výstavy voříšků a psů bez průkazu původu „Štětský voříšek 2012“ spojený s oslavou Dne dětí.

Tato již tradiční akce přilákala 66 pejsků s doprovodem (leckdy přijela pejska podpořit celá rodina) a také mnoho obyvatel ze Štětí a okolí, kteří se přišli pobavit se svými dětmi, nebo jen obhlédnout pejsky, kteří soutěžili v 11 kategoriích a třech zábavných soutěžích. Jako pořadatele nás potěšila hojná účast soutěžících dětí. Se svými pejsky předváděli mnohdy na svůj věk úžasné kousky. Nejmladšímu soutěžícímu dítěti bylo pouhých 3,5 roku. Holčina zvládala svého psího kamaráda s jistotou a láskou. Také ostatní děti, které soutěžily v dětském koutku pod vedením členů turistického oddílu TOM se letos sešly v nebývalém počtu. Skákací hrad byl v obležení. Vítězové soutěže o nejhezčí obrázek pejska si navíc odnesli ceny věnované sponzory.

Letos nás také potěšilo, že celá jedna šestina zůčastněných soutěžících byla ze Štětí nebo spádových obcí. Jsme rádi, že „Štěťáci“ se začínají osmělovat a přicházejí se svými úžasnými pejsky soutěžit. Voříškiáda si nehraje na důležitou soutěž, je to především o pohodě, dobré náladě a setkání pejskařů. A pokud pejsek získá nějakou cenu, je to bonus navíc. Radost a hrdost některých majitelů, když se jejich pejsek ocitl na stupních vítězů byla až neuvěřitelně dojemná.

Tradičně jsme přivítali také pejsky z útulků, letos to byl útulek LESAN z Kralup n.Vltavou a svěřenci Občanského sdružení „NADĚJE PRO 4 PACKY“ z Čerčan. Útulkáči se v konkurenci ostatních neztratili a také několikrát stáli „na bedně“.

Milé bylo také to, že mnozí vítězové věnovali svou výhru (pytle s krmením) právě přítomným útulkům. Jak tedy obstáli pejskové ze Štětí? V kategorii Voříšci-fenky nad 40 cm se na prvním místě umístila PŘÍŠERKA Martiny Mackové z Radouně, v kategorii Fenky bez PP do 40 cm obsadila třetí místo BUBLINKA Lucie Čajanové ze Štětí, v kategorii Veterán se na třetí místo probojoval MONTY paní Šárky Kindlové ze Štětí. V soutěži „Pejsek šikula“ EDÍK a Martina Domorázková ze Štětí obsadili třetí místo a třetí místo také patřilo v soutěži “Podoba pána a psa“ slečně Lucii Schinglerové s fenkou PHOEBE, také ze Štětí.

Nejstarším psím účastníkem byla fenka ŽOFKA“, které je 15 let a je z Prahy, nejmladší byla ELLIS z Říčan, která má 6 měsíců. Zvláštní cenu poroty získala fenka belgického ovčáka NUNA, která i přesto, že vstup do života měla hodně těžký a od člověka dlouho musela snášet jen to zlé svůj boj o lepší a šťastný život nakonec vyhrála a dnes má milující rodinu. Diváci zvolili pro letošní rok „Pejska sympaťáka“, kterým se stal voříšek MAX z Mostu. Místostarosta Štětí pan Andrt společně s poradci vybral „Štětského voříška 2012“. Stala se jím fenka AMY paní Jitky Tůmové z Prahy.

Rádi Vás přivítáme na pátém, jubilejním ročníku „Štětského voříška 2013“.

Fotky z akce naleznete na následujících odkazech

Prohlédněte si i reporty z dalších ročníků: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009