Štětský voříšek 2013

Setkání voříšků ve Štětí

Již 5.ročník setkání voříšků a pejsků bez průkazu původu “Štětský voříšek” se konal 25.5.2013 na kynologickém cvičišti ve Štětí. Na letošním ročníku této akce, která je již tradičně spojena s oslavou Dne dětí se sešlo 80 pejsků,malých i velkých,starých i úplných mrňousků.

Nejstarší fence MANDIBULE je úctyhodných 16 let a do Štětí přijela z Ústí nad Labem, nejmladší fenečka ALKIE z Mělníka se na světě rozkoukává pouhé 4 měsíce. Soutěžilo se opět v 11 kategoriích podle pohlaví, výšky a věku pejsků, zvláštní kategorie patřily dětem a pejskům z handicapem. Nejmenšími účastníky byly čivavy a největšími trojice vlkodavů. Sešli se soutěžící, kteří “Štětského voříška” navštěvují pravidelně a mnohdy jedou i několik stovek kilometrů, aby se této akce zůčastnili, ale i nováčci, kteří u nás byli poprvé.

Velice se jejich přízně vážíme, stejně jako přízně našich sponzorů, kteří nám věnovali hodnotné ceny. Sponzorem věcných darů pro vítěze byl FITMIN, značka výživových programů pro psy, kočky a koně.. V neposlední řadě děkujeme za podporu městu Štětí a firmě MONDI, ale i ostatním sponzorům, firmám a živnostníkům převážně ze Štětí, kteří přispěli do “Kola štěstí”.

To se i letos roztočilo ve prospěch pejsků a kočiček v útulcích. Velice děkujeme i návštěvníkům a účastníkům . Díky jejich zápalu pro hru jsme mezi tři útulky mohli rozdělit velice pěknou finanční částku. Penízky si rozdělili - OS” Naděje pro čtyři packy” z Čerčan, psí útulek “DAR” ve Světci a kočičí útulek” BONA” v Kozlech u České Lípy. Náš dík patří zaké členům “Psí školy MIMI” z Mělníka, kteří se postarali se svými psími svěřenci o doprovodný program.

I přes proměnlivé počasí se v dětském koutku vystřídalo mnoho dětí, které soutěžily pod dohledem členů Turistického oddílu “TULÁCI” ze Štětí o drobné ceny, vyřádily se na skákacím hradu a nakonec malovaly obrázky pejsků. První tři malíře porota odměnila na stupních vítězů pěknými dárky.

Ze Štětí a blízkého okolí se “Voříškiády” zůčastnilo 10 pejsků. Není to mnoho vzhledem k tomu, že ve Štětí jsou k vidění úžasní a krásní pejskové, kteří by si zasloužili titul “Štětský voříšek”. Ten letos získala fenka SCHEILA , tříletá kříženka paní Michaely Šindelářové z Hospozína. Porotce pan místostarosta Andrt se letos poprvé netrápil s výběrem “nej pejska” sám, ale zdatně mu v rozhodování pomáhal čestný host “Voříškiády”, paní Kateřina Kašparová, bývalá televizní redaktorka, nyní šéfredaktorka časopisu HAF & MŇAU, jehož celoroční předplatné vítězka obdržela spolu s krásným pohárem a spoustou psích dobrot.

A jak dopadla štětská “želízka v ohni” ? V kategirii Voříšci - fenky do 40 cm obsadila krásné druhé místo BARUNKA Pavlíny Kollárové ze Štětí , ve stejné výškové kategorii pejsků si třetí místo vysoutěžil ARTÍK paní Gargalíkové z Velešic, který ještě vyhrál se svou spolubydlící BELINKOU první místo v soutěži “O nejkrásnější psí pár”. V dětské kategorii Karla Kováčová s pejskem ALVINEM stáli na “bedně” na druhém místě. Gratulujeme !

Diváci zvolili i “Psa sympaťáka”, kterým se stala drobounká,malinká fenečka PÍŠŤALKA paní Lucie Gartnerové z Brandova. V konkurenci ostatních se neztratili ani pejskové z útulku “Naděje pro čtyři packy”. Fenka HOPE ( Hopinka ) obsadila druhé místo v kategorii Voříšci-fenky nad 40 cm a devítiletý americký kokršpaněl KVÍDO si vysoutěžil třetí místo v kategorii Psi bez
průkazu původu do 40 cm. Prožili jsme s pejsky příjemný den a doufáme,že se za rok opět sejdeme. Přijďte i Vy, kteří máte doma chlupáče a letos jste z nějakého důvodu nepřišli. Vždyť “Štětský voříšek” by měl být ze Štětí.

Alena Doležalová

Prohlédněte si i reporty z dalších ročníků: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009