ZKO Štětí
ZKO Štětí > Novinky > Pochod pro útulky 2020

Pochod pro útulky 2020

V sobotu 23. května se uskuteční 2.ročník "Pochodu pro útulky" na podporu útulků Psí domov v Řepnici u Litoměřic a BONA v Kozlech u České Lípy. Vezměte svého psího kamaráda a rodinu na příjemnou procházku jarní přírodou .Veškerý výtěžek ze startovného bude stejně jako minulý rok věnován výše uvedeným útulkům.

Událost najdete i na facebooku, kde naleznete aktuální informace

Pro účastníky jsou připraveny dvě trasy, které můžete během odpoledne absolvovat a to dle vlastního uvážení, kondice a i kondice chlupatého kamaráda. Pro lidi, kteří by rádi přijeli, ale z různých důvodů nemohou (dálka, zdraví, obsazený víkend jinou akcí, ..) je tu kategorie Fanklub. Tedy Vámi poslané startovné půjde, stejně jako od ostatních účastníků, na podporu útulků, jen Vás nebudeme vyhlížet na startu, nemusíte za sebe hledat náhradníky. Pro fanoušky Canicrossu – trasu bude možno i proběhnout, pro vzájemnou pohodu ideálně CC aby si vyběhli ihned mezi prvními účastníky do prázdné trasy, akce se budou účastnit i psíci, kteří již z útulku našli svou rodinu a né každý je zvyklý na běžící míjející psy.

Jakou trasu?

Obě trasy budou startovat jedním směrem a to do vesničky Stračí skoro podél trati, snažili jsme se co nejméně po zpevněných plochách, ale nevyhneme se jim. Tedy Stračím přes asfalt, dlouhá trať nahoru vsí zpět do přírody po žluté, k Mariánské kapli, až sem je to do mírného, ale táhlého kopečku. Od Mariánské kaple jsou dvě možnosti (budete v půli, tedy rozhodnutí bude na Vás a možnostech Vašich psisek, stoupání už žádné) - prodloužení - zajít si tam a zpět po žluté turistické (nebude námi značeno, to již zajistil KČT) ke kapli Hraběcí a kousek ke skalnímu útvaru Sedm chlebů a jeskyni Mordloch, otočka a zpět do trasy po žluté zpět ke kapli Mariánské a již námi značenou trasou směr letiště či Radouň, příjemnou polní cestou s krásnými výhledy, na konci u vodojemu kousek po silnici, poté se to stáčí na nefrekventovanou silničku serpentinami dolů a na cvičák. Pro běžce - Běžet se to dá v podstatě až k silnici u vodojemu, cca 6km. Zbytek vydýchat, protáhnout a silničkou krokem dojít. Dlouhá trať je cca 8km, pokud si dáte "nášup" v podobě Sedmi chlebů, jste lehce přes deset. Tedy asi nejlepší volba i stran terénu pro Canicrossaře.

A "kraťasům" to ještě zkrátíme od přejezdu pod Stračím tak, aby byli brzy zpátky. Ti se od Stračí pod přejezdem vydají po chodníku v podstatě až do města, kde bude (u dvou břízek a jehličnanu) odbočka 45°zpátky doprava a opět mimo zástavbu zpět do polní cesty, kde přes vojtěškové pole již uvidíte haly u cvičiště, zde nám již nemůžete zabloudit, z polní cesty rovnou až na hlavní silnici mezi pár domky a na T křižovatce pravá a ihned levá okolo plotu benzínky pod silnicí.

Krátkou trasu si můžete prohlédnout přímo na mapách: https://mapy.cz/s/3sGPC

Třetí "trasa" je nazvaná Fanklub = chci poslat startovné pro dobro útulků, ale nemohu se z různých důvodů zúčastnit akce.