V sobotu 23.května 2015 proběhnul již 7.ročník Štětského voříška. 

 

Leták se sponzory

První fotky z této akce jsou zde - klik
 

Štětí už zná svého šampióna

Od soboty 23.5.2015 zná Štětí svého psího šampióna.
Tento den se konal 7.ročník „Štětského voříška“, výstavy kříženců, voříšků a pejsků bez průkazu původu. Na kynologické cvičiště ve Štětí se sjelo ze všech koutů republiky 97 pejsků, kteří soutěžili o tituly ve svých kategoriích, ale také o přízeň diváků a samozřejmě i o titul nejvyšší.
Setkali se staří známí, přijeli ale  i nováčci, kteří byli u nás ve Štětí poprvé. Počasí bylo přímo ukázkové, nálada výborná a všichni se natěšeně pustili do předvádění i soutěží. O zábavu nejmenších návštěvníků se jako už tradičně postarali kamarádi „TULÁCI“ , kterým patří náš dík za skvěle zvládnuté dětičky.
„Kolo štěstí“ se roztočilo a protože návštěvníci, kterých se sešlo kolem 250, byli velice hraví, předali jsme  přítomným útulkům výtěžek ze hry  ve výši 9000,- Kč.
Letos přijely útulky: BONA Kozly u České Lípy, Naděje pro čtyři packy z Čerčan  a útulek z Mělníka. Pejskové z útulků se mezi ostatními neztratili a i když tu žádný z nich nového páníčka nenašel. Podle ohlasů pečovatelů si sobotní den ve Štětí užili a odvezli si pěkné ceny za svá umístění.
Hlavními sponzory „Voříškiády“ byly firmy  FITMIN, značka výživových programů pro psy, kočky a koně a firma JUKO Petfood s.r.o. Patří jim naše velké poděkování, neboť díky jejich přispění všichni pejskové získali hodnotné ceny.
Ze Štětí a okolí se letos zúčastnilo šestnáct psíků a opět zabodovali. Ve svých kategoriích obsadili 3x první, 3x druhé a 3x třetí místo. Nejhezčím pejskem z útulku zvolila porota FERDU z útulku BONA a zvláštní cenu poroty dostal pejsek KOBLÍŽEK z Mělnického útulku, který  také získal titul „Pejsek sympaťák“.
Hosty letošního ročníku byla skupina ALIUS MODUS ze Štětí. Kluci se opravdu skvěle předvedli a sklidili zasloužený obdiv přítomných diváků.
Dlouho očekávaná chvíle, vyhlášení „Štětského voříška“ pro rok 2015 se přiblížila a pan místostarosta Ing. Andrt měl rozhodnout o tom „NEJ“ pejskovi ze všech přítomných voříšků a kříženců. Nebylo to snadné, po dlouhém vybírání bylo rozhodnuto: Štětským voříškem pro letošní rok se stala fenka BARUNKA Pavlíny Kollárové ze Štětí.
Letošní vítězka je tedy ze Štětí, konečně jsme se dočkali  a titul zůstal doma. Gratulujeme Barunce i její paničce a těšíme se příští rok nashledanou.
Fotografie z akce najdete na www.zkosteti.cz ve fotogalerii.